Sítotisk: nejlepší technologie pro tisk na textil

Sítotisk je tradiční a ověřená metoda pro tisk na textil. Ve spojení s moderními technologiemi dává záruku vysoké kvality a trvanlivosti tisku.

K přípravě šablon používáme stroj CTS amerického výrobce M&R. Tiskový motiv se nanáší přímo na emulzi šablon při rychlosti sto šablon za směnu a ve vynikající hranové ostrosti a bohatosti rastrů. Nová LED osvitová jednotka nám oproti klasické výrazně snížila čas osvitu. Tím jsme docílili digitalizaci přípravy tiskových šablon, která vede ke zvýšení kvality a rychlosti tisku. Sítotisk na textil realizujeme na strojích předního světového výrobce tiskařských strojů ROQ. Barvy vytvrzujeme v horkovzdušném plynovém tunelu.

Nabízíme široký sortiment oblečení k potisku – polokošile, dětskádámská i pánská trička nebo mikiny.

Způsob zpracování předloh pro sítotisk

Tisk na textil přímými barvami

Nejčastěji používaný tisk sítotiskem v plných plochách bez rastrů – tisk neumožňuje plynulé přechody mezi barvami. Barevnost se řídí podle vzorníku Pantone C.

Separační tisk

U rastrových předloh se nabízí dva rozdílné způsoby tisku – tisk procesními barvami CMYK, nebo tisk přímými barvami Pantone C. Pro svoji brilantnost a výraznost jsou častěji pro potisk textilu používány barvy Pantone C – separační tisk. Princip separace spočívá v optimálním rozložení předlohy do přímých barev, jejich prolnutím jsou dosaženy požadované barevné přechody. Potisk triček, reklamních tašek nebo vaků sítotiskem tak umožňuje i složité motivy.

Nezávazná poptávka

Online kalkulace tisku

Online kalkulace

Pošlete nezávaznou poptávku

Pokud si nejste s něčim jisti, doladíme to spoluVložit poptávku

Jemný a prodyšný tisk na textil sítotiskem

Při standardním postupu se nejprve na barevný textil tiskne podkladová bílá barva, teprve potom se aplikuje samotný tisk. Nanesením několika vrstev barev vzniká neprodyšná “placka”. Tomuto problému předcházíme použitím barev discharge. Barvy se tisknou do odbarveného vlákna v místě tisku. Potisk textilu sítotiskem zaručuje dokonalé spojení tiskové barvy a textilního vlákna. Barvy si zachovají vysokou kryvost, sytost, jsou zářivé, ale ne lesklé. Tisk je jemný a prodyšný.

Sítotisk využíváme pro potisk reklamního textilu i plátěných tašek. Vyberte si z našich kvalitních bavlněných tašek k potisku. Nabízíme také potisk vašeho vlastního textilu.

Sítotiskové barvy

Plastisolové barvy

Pro potisk textilu se nejčastěji používají plastisolové barvy, které jsou barevně syté a mají výborné krycí schopnosti. Mohou splnit požadavek na výrazný až pogumovaný tisk, na druhé straně lze dosáhnout technologickými postupy jemný a prodyšný tisk.

Vodové barvy

Vodové barvy jsou velmi příjemné na dotek, jsou jemné, jsou méně výrazné a matnější než plastisolové barvy. Jsou vhodné pro potisk vysoce elastických materiálů jako je například plavkovina. Snáší i vysoké teploty při praní, lze je prát na vyvářku a lze je žehlit.